Низка цивільних осіб, більшість із яких кримські татари, зникла безвісти відтоді, як Росія анексувала Кримський півострів на початку 2014 року.
УБИТІ АБО ЗНИКЛІ БЕЗВІСТИ У КРИМУ
◀︎
CC | CB | MS
Вік: 38 років Консультант
Василь Черниш Черниш, проукраїнський активіст і колишній співробітник Служби безпеки України, працював консультантом у страховій компанії. Він зник безвісти 15 березня 2014 року, через кілька днів після анексії Криму Росією. Черниш був затятим критиком анексії Криму та активістом Автомайдану, групи автомобілістів, які підтримували протести за демократію. Активісти Автомайдану кажуть, що його затримали контрольовані Росією силовики в його квартирі в Севастополі.
Вік: 23 роки Безробітний
Вік: 19 років Безробітний
Вік: 39 років Будівельник
Рішат Аметов Аметов, кримський татарин, був викрадений людьми в камуфляжній формі в Сімферополі 3 березня 2014 року під час участі в акції протесту проти присутності російських військ у Криму. Його понівечене тіло було знайдене через два тижні. Ніхто не був заарештований за його вбивство.
Іслям Джеппаров Джеппаров, син кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова, був викрадений неподалік Білогірська 27 вересня 2014 року разом зі своїм двоюрідним братом Джевдетом Іслямовим. Свідки повідомили слідчим, що невідомі схопили двох юнаків, відтягли їх у машину і поїхали геть. Незважаючи на запевнення встановленого Росією керівника Криму Сергія Аксьонова, що молодих людей знайдуть і вирішать цю справу, нападники все ще перебувають на волі.
Джевдет Іслямов Іслямов, кримський татарин, був викрадений неподалік Білогірська 27 вересня 2014 разом зі своїм двоюрідним братом Іслямом Джеппаровим. Свідки повідомили слідчим, що невідомі схопили двох юнаків, відтягли їх у машину і поїхали геть.
Іван Бондарець Бондарець, активіст Євромайдану, зник у Сімферополі 6 березня 2014 року разом зі своїм другом, активістом Валерієм Ващуком. Вони приїхали на півострів, щоб підтримати проукраїнських активістів під час військового вторгнення Росії до Криму. Їхнім останнім контактом із родичами був телефонний дзвінок, у якому вони заявили, що їх затримали силовики в Сімферополі.
Вік: 23–24 роки Активіст
Валерій Ващук Активіст Євромайдану Ващук зник безвісти в Сімферополі 6 березня 2014 роки разом зі своїм другом, активістом Іваном Бондарцем. Вони приїхали на півострів, щоб підтримати проукраїнських активістів під час військового вторгнення Росії до Криму. Їхнім останнім контактом із родичами був телефонний дзвінок, в якому вони заявили, що їх затримали силовики в Сімферополі.
Вік: 28–29 років Активіст
Age: n/a Activist
Leonid Korzh Korzh, a member of the pro-Ukrainian activist group Ukrainian People’s Home, went missing in Simferopol on May 22, 2014. He has not been seen since and no arrests have been made in the case.
Тимур Шаймарданов Шаймарданов, казанський татарин, підприємець і один із лідерів «Українського народного дому», вийшов із дому в Сімферополі вранці 26 травня 2014 року, і відтоді його ніхто не бачив.
Вік: 34 роки Підприємець
Вік: 34 роки Водій вантажівки
Сейран Зінедінов Зінедінов, кримський татарин, член «Українського народного дому», зник безвісти в селі в Сімферопольському районі 30 травня 2014 року. Дружина Тимура Шаймарданова каже, що Зінедінов зник незабаром після розмови з нею на вулиці. Вони говорили про зникнення її власного чоловіка. Вона каже, що Зінедінов сказав їй, що підозрював, що Шаймарданова викрали проросійські дружинники.
Edem Asanov Asanov, a young Crimean Tatar lifeguard, went missing on September 29, 2014, on his way to work at a spa in Evpatoria. He was found one week later hanged in an abandoned building in Evpatoria. The circumstances surrounding his death are unclear. His family says he was not politically active but had discussed the plight of Crimean Tatars on social-networking sites.
Age: 25 Lifeguard
Ескендер Апселямов Апселямов, кримський татарин, працював у пекарні в Сімферополі, зник 3 жовтня 2014 року по дорозі на роботу. Востаннє його бачили, коли він купував цигарки за 300 метрів від місця роботи. Відтоді його не бачили, розслідування не дало ніяких результатів.
Вік: 23 роки Працівник пекарні
Вік: 30 років Активіст
Ервін Ібрагімов Кримськотатарський активіст і член ради виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар був викрадений у ніч із 24 на 25 травня 2016 року в Бахчисараї. З відеозапису спостереження пізніше з’ясувалося, що до Ібрагімова на вулиці підійшли і повалили його на землю двоє чоловіків. Всесвітній конгрес кримських татар виступив із заявою, в якій звинуватив російську владу в його зникненні і в «кампанії репресій», призначеній для «залякування і придушення кримськотатарського народу».
Вік: 18 років Студент
Белял Білялов Білялов, кримськотатарський студент, зник 13 жовтня 2014 року в Сімферополі. Його знайшли мертвим наступного дня. Обставини його смерті залишаються неясними. За повідомленнями, на його тілі були ознаки тортур. За словами чиновників, він помер від передозування наркотиків.
Арсен Алієв Алієв, кримський татарин, вийшов із дому в Бахчисараї 11 квітня 2016 року для участі в похороні, але по дорозі туди зник. Відтоді його ніхто не бачив.
Вік: 55 років Професія невідома
Вік: 29 років Торговець
Усеін Сейтнабієв Сейтнабієв, кримський татарин, торговий представник, зник безвісти у Феодосії 21 жовтня 2014 року по дорозі з роботи. Його сім’я не має ніякої інформації про його зникнення.
Вік: 42 роки Працівник доку
Руслан Ганієв Ганієв, кримський татарин, працівник доку, зник безвісти 15 грудня 2015 року в Керчі. Незадовго до зникнення він повідомив, що йде провідати своїх батьків у селі Глазовка. Відтоді його не бачили.
Вік: 39 років Охоронець
Арлен Терехов Терехов, кримський татарин, охоронець, зник у Керчі 15 грудня 2015 року разом зі своїм другом Русланом Ганієвим. Слідчі припускають, що обидва чоловіки вирушили воювати в Сирію, їхні сім’ї відкинули цю версію.
Марсель Аляутдінов Марсель Аляутдінов, кримський татарин, зник безвісті 11 лютого 2016 року в Сімферополі. Його сім’я шукає його.
Вік: 31 рік Професія невідома
Вік: 45 років Викладач дзюдо
Мухтар Aрісланов Арісланов, кримський татарин, викладач дзюдо, вийшов із дому в Сімферополі 27 серпня 2015 року, щоб купити продукти, і не повернувся. Його сім’я каже, що свідки бачили, як його заштовхали в мікроавтобус двоє чоловіків у поліцейській формі.
Багатьох із них викрали посеред білого дня, а дещо пізніше їх виявили мертвими.